Nowa zabawka – H8 Mini Drone

Oj dawno nic nie pisałem, nie było możliwości i chęci w sumie, tym razem opiszę doznania, które dzięki małej zabawce odkurzyły moje stare modelarskie zacięcie, klej, farby, kalkomania i takie tam stare pasje przykryte toną kurzu i życiowych wybojów.

dronik

Eachine H8 Mini na Banggood to w sumie mały wydatek, lata się tym fajnie (jest to moja pierwsza zabawka tego typu), zabawa jest wkręcająca szczególnie jak się lubi deko dłubać. Myślę, że jakby takie zabawki były dostępne za moich młodych lat, kiedy prezent pod postacią modeli Matchbox’a był dla mnie najlepszą opcją, takie  latające byłyby czystym skarbem :)

Całym pomysłem na zabawę zaraził mnie znajomy, już nie mogę się doczekać na dostawę jego starych części do dronów i będziem budować (mam nadzieje), choć hobby nie należy do tanich niestety.

Jakiś czas temu po zakupie RPi cieszyłem się, że mam nowe klocki lego dla większych chłopców, lutownica, kalafonia i zabawa w pełni – przy dronach to jeszcze lata więc wkręt jest jeszcze większy. Bateria, waga, długość lotu, sterowanie, telemetria no i potem FPV po prostu super, PayPal może się deko rozgrzać :D

Taki mini dron  jest fajną zabawką, nauka latania i ćwiczenie trików wciąga, minusem oczywiście jest bateria, mam aktualnie jedną która ładuje się około 40 minut a wystarcza na 4-5 minut lotu maksymalnie. Niestety deko to wydłuża proces nauki, przy kupowaniu takiego wynalazku warto dokupić od razu dodatkowe śmigiełka oraz baterie. Śmigiełka się łamią – ja zaliczyłem już 2, bateria dodatkowa wiadomo, bo teraz jak się zaczynam wkręcać to niestety pada bateria. Dodatkowo jak mamy w domu np. koty dron jest nie lada atrakcją.

Opisywany dron jest genialną zabawką dla kogoś, kto lubi czasami pobawić się w “personalizację”, biorąc pod uwagę jego cenę to możliwości są ogromne – bo można się do drona dobrać pod kątem oprogramowania, niestety trzeba dokupić sobie kilka rzeczy, ale ich cena nie jest jakoś bardzo oszałamiająca.

Jak chcecie pobawić się w programowanie drona, dodawanie nowych funkcji do np. flipa lub nowych combosów na kontrolerze pozwalających np. stworzyć sekwencję ruchów drona automatycznie to będziecie potrzebować (poza lutownicą, kabelkami) przejściówki do USB – ST-LINK V2 .

 

0 thoughts on “Nowa zabawka – H8 Mini Drone

  1. Hello! I’m at work browsing your blog from my new iphone! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Keep up the excellent work!

  2. My friends and I definitely enjoy your website and find a lot of the discussions to be exactly I’m interested in. Would you offer other people to create content material for you? I wouldn’t mind producing an article on vshare no jailbreak or maybe on a number of the topics you’re writing about on this website. Awesome internet site!

  3. Admiring the commitment you invested in your website and thorough information you display. It really is great to find a blog once in a while which isn’t the same expired re-written stuff. Wonderful read! We have bookmarked your blog and I am adding the RSS feeds to my outdoor wireless intercom webpage.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *